معرفی مختصر الحاج دکتور فرید احمد اعجاز

 

Dr. Farid Ahmad Ejaz

Dr. Farid Ahmad Ejaz

الحاج دکتور فرید احمد اعجاز       

♦متخصص جراحی عمومی، یورولوژی و جراح پیوند کلیه

♦ فوق تخصص جراحی های لاپراسکوپی از کشور ایتالیا 

 ♦ و عضو انجمن جراحان ایتالیا

♦ بنیانگذار پیوند کلیه در افغانستان و عضو انجمن پیوند اعضاء آمریکا

 ♦ایمیل:    farid.ejaz@gmail.com

 ♦مبایل:    ۹۳۷۰۰۴۰۰۸۸۲+

 ♦ وایبر:     ۹۳۷۹۹۴۰۴۰۰۰+

 

 

محترم الحاج دوکتور فرید احمد اعجاز فرزند الحاج غلام محی الدین یکی از دوکتوران موفق و جراحان ورزیده کشور ما میباشند که بیشتر زندگی پربار خویش را در راه خدمتگذاری صادقانه به مردم و میهن ما وقف نموده اند.

دوکتور اعجاز که اکنون بحیث مسئول شفاخانه کمپلکس لقمان حکیم در ولایت هرات ایفای وظیفه مینمایند ، عضو انجمن جراحان کشور ایتالیا نیز میباشند.

معرفی مختصر ایشان:

  • به تاریخ ۲۴ سرطان ۱۳۵۷ در شهر هرات تولد شدند.
  • دوران مکتب را از سال ۱۳۶۳ الی ۱۳۷۴ در لیسه جامی هرات به اتمام رساندند.
  • در سال ۱۳۷۵ شامل فاکولته طب هرات گردیده و در سال ۱۳۸۱ ازاین فاکولته سند فراغت کسب کردند.
  • در سال ۱۳۸۲  در بخش جراحی شفاخانه حوزوی هرات به عنوان داکتر جراح مقرر و شروع به فعالیت نموده و در سال ۱۳۸۴ دوره ۶ ماهه تریننگ التراسونوگرافی را در شفاخانه وزیر اکبر خان کابل سپری نموده و به عنوان التراسونولوژست از طرف وزارت صحت عامه معرفی گردیدند.
  • در سال ۱۳۸۶ شامل پروگرام تخصص در رشته جراحی عمومی گردیده و بعد از ۵ سال در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ سند تخصص در این رشته گردیدند.
  • در سال ۱۳۹۲ غرض فرا گیری جراحی های اندوسرجری ( لاپراسکوپی) از طرف یونیورسیتی آلدو مورو(University of Bari Aldo Moro )شهر باری ایتالیا رسماّ دعوت گردیده و طی مدت ۲ سال توانستند این دوره آموزشی را موفقانه به اتمام رسانده و سند فوق تخصص از جراحی های اندوسرجری را از این یونیورسیتی اخذ نموده و به عضویت انجمن جراحان ایتالیا نیز درآیند.
  • در سال ۱۳۹۴ شامل تیم جراحی پیوند کلیه بیمارستان منتصریه ایران گردیده و بعد از اتمام دوره آموزشی برای اولین بار در تاریخ افغانستان (۳ ثور ۱۳۹۵)  عملیات مؤفقیت آمیز پیوند کلیه را در نزد یک دختر ۱۲ ساله انجام داده و به عنوان بنیانگذار پیوند کلیه در افغانستان شناخته شده اند و تا امروز تقریباً ۳۰۰ عملیات مؤفقانه پیوند کلیه را انجام داده و چندین داکتر جراح را در رشته جراحی پیوند کلیه نیز آموزش داده اند. همچنان ایشان نقش اساسی در زمینه فرستادن پرسونل طبی جهت آموزش های نوین طبی به خارج از کشور را نیز ایفا نمودند.تا اکنون ایشان مؤفق به کسب چندین تقدیر نامه از طرف مقام محترم ریاست جمهوری، وزارت محترم صحت عامه، مقامات ولایت هرات، ریاست های شورای ولایتی، صحت عامه، انجمن پیوند اعضاء خاور میانه و چندین نهاد مدنی دیگر گردیده اند.در سال ۱۳۹۶ ایشان سنگ تهداب یک شفاخانه ۵۰۰ بستر استندرد و معیاری را در ۸ طبقه در ولایت هرات گذاشتند که فعلاً پروسه کار ساختمانی آن در جریان است.

جناب ایشان فعلاً به حیث مسئول شفاخانه کمپلکس لقمان حکیم ایفایی وظیفه نموده و در مدت تقریبا ۱۵ سال بیش از ۱۵۰۰۰ جراحی  مغلق و پیچیده را در رشته جراحی عمومی و همچنان بیش از ۲۰۰۰ جراحی لاپراسکوپی را به شکل موفقانه به انجام رسانیده اند.

موفقیت هر چه بیشتر شان را در راه خدمت به ملت مسلمان افغانستان از بارگاه الله متعال استدعا می نماییم.